Projektjeink

  • 2020-2021 - Tranzitfoglalkoztatási program megvalósítása az MSKSZMSZ-nél (GINOP-5.1.4-17-2019-00046).
    A projektbe 30 hátrányos helyzetű embert vontunk be, közülük 14 főnek OKJ-s kőműves képzést biztosítottunk, majd 6 hónapon keresztül munkaviszony keretében kipróbálhatták magukat a szakmában.

  • 2018-2020 - "Életkerék" (EFOP-5.2.2-17-2017-00005). A projekt megvalósításával az volt a célunk, hogy a cigányság társadalmi felzárkóztatása érdekében, aktív eszközökkel megvalósított, képzésre és foglalkoztatásra ösztönző szlovák és magyar jó gyakorlatokat, tapasztalatokat megismerjük, majd ajánlásokat dolgozzunk ki hazai és külföldi alkalmazásra is.

  • 2017-2019 - "Mentőöv" - a családi kohézió erősítését elősegítő programok (EFOP-1.2.1-15-2016-00661).
    A projekt keretében a fiatalok családi életre való felkészítése, krízishelyzetbe kerülésük esélyének csökkentése érdekében egyéni tanácsadás lehetőségét, és csoportos foglalkozásba való bekapcsolódás lehetőségét biztosítottuk mind a négy településen, továbbá a gyermekneveléssel és gondozással kapcsolatos ismeretek bővítése érdekében interaktív előadás-sorozatot szerveztünk. A kapcsolati erőszak áldozatává és elkövetőjévé válás megelőzésének érdekében a program keretében prevenciós előadások és tréningek valósultak meg 13 általános-és középiskolai osztályban. A gyermekvállalás után a munkaerőpiacra visszatérni szándékozó szülőknek, pályakezdő fiataloknak és egyéb – a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű – álláskeresőknek álláskeresési tanácsadást és álláskereső klubot szerveztünk.

  • 2017-2018 - Játszva tanulni (GINOP-5.1.3-16-2017-00025) A projektidőszak alatt elkészítettük a SZALKO névre keresztelt szociális kompetencia-fejlesztő társasjáték prototípusát. A társasjátékot általános iskolás korú gyerekeknek szántuk hat témakört érintve a játék során: kommunikáció, empátia, problémamegoldás, illik-nem illik, ön-és társismeret, metakommunikáció.

  • 2014-2015 - Az MSKSZMSZ Kapacitásának erősítése (TÁMOP-1.4.1-12/1-2013-0393) 2014.03.01. és 2015.05.31. között valósult meg az „Az MSKSZMSZ Kapacitásának erősítése” című TÁMOP-1.4.1-12/1-2013-0393 azonosítószámú pályázata. A projekt keretében három fiatal pályakezdővel bővült munkatársaink száma, akik egy mentor segítségével tanulhattak bele a napi teendőkbe, továbbá beszerzésre kerültek a színvonalas munkavégzést szolgáló új technikai eszközök is.

  • 2012-2014 - "KOBAK" KOmplex fejlesztő program a BAlmazújvárosi Kistérségért (TÁMOP-5.1.1-11/1/B-2012-0044)
    A projekt a Balmazújvárosi Kistérségben élő gyermekek és fiatalok részére kínál olyan programokat, szolgáltatásokat, melyek elősegítik egyéni és társas kompetenciáik fejlesztését, ezáltal növelve integrációs esélyeiket.

  • 2009-2012 - "Segítő-háló" Foglalkoztatási és szociális feladatok ellátását végző nonprofit szervezetek szakmai megerősödését segítő tanácsadói hálózat működtetése
    Az OFA által támogatott projekt célja, országos szinten 200 foglalkoztatási és szociális tevékenységet végző civil szervezet szakmai fejlesztése és módszertani útmutatásokkal való segítése 4 tanácsadó közreműködésével.

  • 2010-2012 - "Tiszta út a munkába" Innovatív atipikus foglalkoztatási program a Debreceni kistérségben (TÁMOP-2.4.3/A-09/1-2009-0004)
    Projektünk keretében 24 fő hátrányos helyzetű, Debreceni kistérségben élő személy takarító és takarítógép-kezelő szakmában történő OKJ-s szakképzését, majd a sikeres vizsgát szerzett személyek elsődleges munkaerőpiacon való 12 hónapos részmunkaidőben történő foglalkoztatását kívánjuk megvalósítani. A célcsoporttagok közül 16 fő foglalkoztatását a két konzorciumi partnerként bevont vállalkozás vállalta, a további 8 főt munkaközvetítés módszerével igyekszünk majd részmunkaidős álláslehetőséghez juttatni. A képzési időszakban valamennyi célcsoporttag szociális-mentális támogatásban, valamint különféle készség és képességfejlesztő tréningekben fog részesülni. Annak érdekében, hogy a projektrésztvevőket, már a képzési időszakban igyekezzünk hozzászoktatni az atipikus formában történő munkavégzéshez, hetente egy napon, munkahelyi gyakorlatot szervezünk.

  • 2010 - "Támpont"
    2010 első félévében az NCA Demokrácia- és partnerség-fejlesztési Kollégiuma által támogatott "Támpont" elnevezésű projektünkben a Berettyóújfalui, a Balmazújvárosi és a Hajdúböszörményi Kistérségben hálózati formában próbáltunk segíteni az egyre növekvő munkanélküliségen álláskeresési tanácsadással, szakmai rendezvények, információs napok lebonyolításával és Álláskeresési praktikák kézikönyv elkészítésével a célcsoport részére.


  • 2010 - Védőháló
    Az Országos Tranzitfoglalkoztatási Egyesülettel való konzorciumi partnerségben a TÁMOP 2.5.1. pályázat keretében Védőháló - Érdekképviseleti szervezetek kapacitásainak fejlesztése címmel 2009. januárjától civil érdekképviseleti tevékenységet végeztünk másfél éven keresztül. A projekt keretében a foglalkoztatási célú civil szervezetek érdekképviseleti tevékenységének felmérésére, hatékonyságuk javítására, valamint ezek érdekében a szervezetek országos szintű hálózati együttműködésének fejlesztésére került sor. Célunk a szervezetek szakembereinek érdekképviseleti témában való elméleti, gyakorlati képzése, humánerőforrás fejlesztése, az érdekképviselet nemzetközi gyakorlatainak megismerése, új típusú intézményesült érdekképviselet kialakítása volt.


  • 2008-2010 - Foglalkoztatási Együttműködések Fejlesztése az Észak-alföldi Régióban (2008-2010)
    címmel pályázatot valósítottunk meg az OFA „Foglalkoztatási paktumok továbbműködésének és a foglalkoztatási stratégiák megvalósításának támogatása” program keretében. Projektünk fő célja a szektorok közötti együttműködés további fejlesztése, a partnerség által megvalósuló projektek kidolgozása és megvalósítása volt az Észak-alföldi Régió területén.


  • 2008-2009 - "Tudás a-cél" Hátrányos helyzetű munkanélküliek képzése és foglalkoztatása a Balmazújvárosi kistérségben (2008-2009)
    címmel pályázatot valósítottunk meg a TÁMOP 1.4.1. program keretében. A programba 24 fő hátrányos helyzetű munkanélküli személy számára OKJ-s képzést biztosítottunk két hiányszakmában (minősített hegesztő, marós), majd ezt követően segítettünk a célcsoport tagjainak elhelyezkedni az elsődleges munkaerőpiacon.


  • 2008 - Nonprofit PR és marketing képzés civil szervezeteknek
    szervezetünk jelen pályázattal egy időben pályázatot nyújt be az NCA Civil Szolgáltató, Fejlesztő és Információs Kollégiumához a képzés megvalósítására, hiszen tapasztalataink alapján a marketing és PR ismeretek alkalmazása a nonprofit szervezetek életében is nagy jelentőséggel bíró, de még sok szervezet esetében új és ismeretlen terület.


  • 2007 - ÉR Háló 2006 fenntartása
    érdekében szervezetünk jelen pályázattal egy időben pályázatot nyújt be az NCA Civil Önszerveződés Szakai és Területi Együttműködés Kollégiumához a foglalkoztatási célú nonprofit szervezeteket tömörítő fórum további működtetése és az önkéntes tevékenységek, valamint az önkéntesség, mint tendencia népszerűsítése az önkéntes tevékenységek, valamint az önkéntesség, mint tendencia további népszerűsítése céljából.


  • 2007 - "Munka-kör" közösségi módszerekkel támogatott álláskeresési technikák Program
    a HEFOP támogatással megvalósuló program célja, hogy 30 fő szociális szakember számára közösségi technikákat mutasson be és megtanítsa ezek alkalmazását elsősorban a tartósan munka nélkül lévőkkel dolgozók körében. Szervezetünk konzorciumi partnerként a toborzásban, népszerűsítésben, a mentorokkal való kapcsolattartásban, koordinációban, kiadvány szerkesztésében és kivitelezésben, valamint a disszeminációs tevékenységekben vesz részt.


  • 2007 - Fregatt Program
    – a 2007 márciusában indult, HEFOP támogatással megvalósuló program célja 60 fő szociális szakember és önkéntes számára fejlesztésközpontú munkaerőpiaci reintegrációt generáló alternatívák tréningje és tanácsadók képzés a társadalmi befogadás elősegítése érdekében. Szervezetünk konzorciumi partnerként vesz részt a projekt megvalósításában, elsősorban disszeminációs, marketing és PR feladatok, weboldal tervezése, szerkesztése és a belső, illetve külső kommunikáció biztosításának megvalósításáért felelős egyesületünk.


  • 2006-2007 - Szakmai Hálózatfejlesztő Központok
    program keretében az Ifjúsági, Családügyi Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium az országos hatókörű ágazati szakmai és érdekképviseleti szervezetek szakmai programjainak megvalósításához nyújtott támogatást.


  • 2006 - EU Háló 2006 Program
    Az OFA által támogatott projekt stratégiai célja a munka világához kötődő civil szervezetek számára az EU-Háló Partnerség Program eddigi projektciklusai során létrejött tanácsadói hálózat fenntartása és működtetése, a korlátozott erőforrásokkal bíró nonprofit szervezetek szakmai-, módszertani hátterének biztosítása.


  • 2006 - ÉR Hálózat 2006 Program
    Az NCA támogatással megvalósuló program célja egy regionális foglalkoztatási célú nonprofit szervezeteket tömörítő fórum működtetése, 3 megyei partnerszervezet részvételével, önkéntesek bevonása és az önkéntes tevékenységek, valamint az önkéntesség, mint tendencia népszerűsítése.


  • 2006 - Negyedik Szektor Program
    A projekt célja a foglalkoztatási esélyek növeléséhez szükséges tudás és készségek biztosítása tartós munkanélküliekkel foglalkozó szakemberek valamint önkéntesek számára. A HEFOP támogatással megvalósított programban konzorciumi partnerként vett részt szervezetünk gyakorlatok és workshopok szervezésében, megvalósításában; valamint a folyamatos disszemináció biztosításában.


  • 2005-2006 - Szakmai Hálózatfejlesztő Központok
    program keretében az Ifjúsági, Családügyi Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium az országos hatókörű ágazati szakmai és érdekképviseleti szervezetek szakmai programjainak megvalósításához nyújtott támogatást.


  • 2005-2006 - HEFOP-Gordiusz
    program során 4 konzorciumi partner (civil ernyőszervezetek) – az ország egész területén már működő, valamint szerződéskötés előtt álló – HEFOP projektek szakmai támogatását valósította meg 3 szinten: országos szintű szakmai egyeztetés; területi koordinációs tevékenység; helyi tanácsadói tevékenység.


  • 2005-2006 - FORTE Regionális modellértékű program a nonprofit foglalkoztatás fejlesztéséért. (ROP 3.2.1.)
    A program célként egy regionális foglalkoztatási stratégia elkészítését tűzte ki. Partnerként régiónk mindhárom megyei önkormányzata, illetve munkaügyi központja, valamint minden megyéből egy-egy civil szervezet (CSAT Egyesület, Contact Munkarehabilitáció Kht., Első Nyírségi Fejlesztési Társaság) vett részt a program megvalósításában.


  • 2005-2006 - Civil Háló 2005
    Az OFA által támogatott projekt stratégiai célja a munka világához kötődő civil szervezetek számára az EU-Háló Partnerség Program előző projektciklusai során létrejött tanácsadói hálózat fenntartása és működtetése, a korlátozott erőforrásokkal bíró nonprofit szervezetek szakmai-, módszertani hátterének biztosítása volt.


  • 2005-2006 - Észak-alföldi Regionális Hálózat
    Az NCA Civil Önszerveződés Szakmai és Területi Együttműködés Kollégiumánál elnyert pályázati program célja egy regionális foglalkoztatási fórum létrehozása, a delegáló szervezetek megerősítése volt, továbbá a régióban működő nonprofit szervezetek és a köztük kialakult partnerségek bemutatása egy erőforrástérkép készítésével.


  • 2004-2005 - Nemzeti Civil Alapprogram Civil Önszerveződés Szakmai és Terület Együttműködés Kollégiumához benyújtott Regionális Partnerség Program.
    Az Észak-alföldi régióban megvalósuló hálózatépítési projekt, foglalkoztatási célú szervezetek számára szervezett megyei és regionális kísérleti fórumokkal, rendezvényekkel, szakértői találkozókkal.


  • 2004-2005 - A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium által kiírt Civil Foglalkoztatási Műhely (CFM)
    munkájában résztvevő ernyőszervezetek támogatását célzó pályázat megvalósítási szakasza jelenleg is folyik. 14 regionális (két regionális rendezvény régiónként) civil foglalkoztatás-fejlesztési klubot rendeztünk meg, ahol közel 500 szervezet vett részt.


  • 2004-2005 - OFA-CIVILHÁLÓ (OFA/CIVILHÁLÓ/2004)
    Az EU-Háló Partnerség Program folytatása, tanácsadói-, szervezetfejlesztési-, képzési-, informatikai modulok keretén belül. Új, ingyenesen hozzáférhető szolgáltatásaink a foglalkoztatási célú nonprofit szervezetek részére: Civil Támasz (jogi tanácsadás), Civil Terasz (nyílt, on-line fórum), EU-Háló – hetente megjelenő – elektronikus hírlevél, amely 300 partnerünkhöz jut el. 20 megyei tanácsadónk folyamatkövető tanácsadást nyújt több mint 200 foglalkoztatási célú nonprofit szervezet számára, havonta megyei foglalkoztatási klubokat tart, amelyen további szervezetek is részt vesznek.


  • 2004 - Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium "Ágazati szakmai szervezetek és képviseletek támogatása"
    előirányzatából elnyert támogatást szakmai hálózatok működtetésére fordítottuk.


  • 2004 - OFA EU-TREND (OFA/EUTREND/2003)
    Az Eu-Háló Partnerség Program célja az volt, hogy regionális hálózatok szülessenek, partnerségi rendszerek váljanak működőképessé és egymást támogató, önsegítő rendszerré. A korlátozott erőforrásokkal bíró civil szervezetek és a most szerveződő, még nem tőkeerős és tapasztalattal is csak mérsékelten rendelkező szervezetek számára ezek a partnerségi rendszerek teremthetik meg az egyedüli bekapcsolódás lehetőségét az EU-s, magas minőségi követelményeket diktáló, komoly szakmai és pénzügyi hátteret tételező, nagy likviditási stabilitást elváró programokba.? A projekt stratégiai célja az volt, hogy a megyei tanácsadók kompetenciáit fejlessze és a hálózati működés formáját erősítse.? A projekt keretében 40 megyei tanácsadó segítette közel 250 foglalkoztatási célú civil szervezet munkáját. Elkészült kiadványunk: „Projektatlasz Az Európai Szociális Alap Modellprojektjei”, amelyet minden partnerszervezethez eljuttattunk. Internetes portált alakítottunk ki a foglalkoztatási célú civilek számára (http://www.euhalo.hu), ahol mindenki számára hozzáférhetővé tettük eddigi partnereink bemutatkozó anyagát tartalmazó adatbázist.


  • 2003-2004 - Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium országos ernyőszervezeteket támogató pályázatában
    vállaltuk a Regionális Foglalkoztatás-fejlesztési Civil Klubok módszertani hátterének biztosítását, lebonyolításukat, valamint a Civil Foglalkoztatási Műhelyben (foglalkoztatási célú ernyőszervezetek szakmai tömörülése) való szakértői közreműködést. A program során 14 regionális (két regionális rendezvény régiónként) civil foglalkoztatás-fejlesztési klubot rendeztünk meg, ahol közel 500 szervezet vett részt.


  • 2003 - ESZCSM
    Foglalkoztatási célú szakmai szervezetek hálózatának fejlesztése.


  • 2003 - OFA SZTR:
    A foglalkoztatási célú civil szervezetek ernyőszervezeteinek szakmai konzorciumával 2003-ban is eredményesen pályáztunk a Szakmai Támogató Rendszer program megvalósítására, a tanácsadói modul koordinálására. Folytatjuk a megkezdett munkát a 7 régió 40 tanácsadójával. 200 szervezettel tartjuk a kapcsolatot, s várhatóan 100-120 új projekt kialakításában veszünk részt tanácsadóinkkal az ország valamennyi megyéjében.


  • 2002-2003 - OFA EU-Háló program megszervezése és lebonyolítása
    Az EU-Háló program célja a foglalkoztatási célú nonprofit szervezetek felkészítése az Európai Unióhoz való csatlakozásra, információs központok és foglalkoztatás-fejlesztési tanácsadó hálózatok kiépítésének segítségével. A program során kialakított 7 régióközpont mellett 40 tanácsadó dolgozik a foglalkoztatási célú civil szervezetek fejlesztése érdekében.


  • 2002 - OFA Szakmai Támogató Rendszer (SZTR)
    Az SZTR második pályázati évében is sikerrel adtuk be programunkat, s vállaltuk a tanácsadói program szervezését.


  • 2001 - Országos Foglalkoztatási Közalapítvány Szakmai Támogató Rendszer (OFA SZTR)
    Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány megbízásából megvalósuló „Szakmai Támogató Rendszer” Program képzési alprogramjának megvalósítása. Az SZTR feladata a civil szervezetek erősítése, a csatlakozást követő feladatokra való felkészítése. Az alkalmazott munkamódszer a projekt során: képzés, tanácsadás, hálózatépítés.


  • 1999-2000 A foglalkoztatási célú megyei civil szervezetek megyei szövetségekbe való tömörítése a hatékonyabb érdekvédelem és a stabilabb forráshoz jutás érdekében.